• Maturitní témata
  • 25.6.2013
    31.5.2013

Eurorébus

Ve školním roce 2012/2013 se studenti 8 tříd z naší školy zapojili do vědomostní soutěže Eurorebus. Zástupci šesti z nich spolu s nejlepšími jednotlivci byli pozváni do veřejného krajského kola, které se konalo 20.4.2013 v Ostravě. Na základě výsledků se do celostátního kola probojovaly dvě studentky v soutěži jednotlivců – Barbora Plucnarová z 1.A (kategorie ZŠ02) a Markéta Zawadová ze 3.E (kategorie SŠ).V pátek 14.6. budeme oběma studentkám držet palce.
    V doprovodné soutěži Dnešní svět v pohybu s Českou spořitelnou se Barbora Plucnarová dostala také do celostátního kola. To proběhlo v Praze 17.5.2013. Barbora dosáhla vynikajícího výsledku – umístila se na 3. místě. GRATULUJEME !!!!
    22.4.2013

Seniorgymnázium

Studenti zeměpisného semináře se zapojili do projektu "Seniorgymnázium", který organizuje Odbor sociálních věcí MěÚ v Třinci. Jedná se o přednášky na různá témata, které studenty zajímají. Své příspěvky představily Tereza Hučalová a Tereza Kiedroňová - Galapágy a Miroslava Klusová s Katarínou Przywarovou - Švédsko. Za dobrou reprezentaci školy jim děkujeme.
    22.4.2013

13. konference

Střední odborná škola TŽ v Třinci organizovala 27.3.2013 již 13. konferenci žáků. Cílem bylo naučit žáky zpracovat zajímavá témata a své výsledky poutavě přednést před publikem. Soutěž měla euroregionální charakter. Naši školu reprezentovali mimo jiné i studenti zeměpisného semináře: Jakub Sikora - Ekonomický růst a korupce a Miroslava Klusová - Arabské jaro. Nejvíc bodů od poroty získal Jakub Sikora ze 6.A. Gratulujeme.
    22.4.2013

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Okresní kolo Zeměpisné olympiády se konalo 14.března 2013.Naši školu treprezentovali Barbora Plucnarová, Lukáš Podleśny a Jakub Sikora. Barbora Plucnarová se mezi 31 účastníky skupiny "C" neztratila a skončila na pěkném 6.místě. V kategorii "D" skončil Lukáš Podlešny na krásném 5. místě a Jakub Sikora na místě 6. Za výbornou reprezentaci školy děkujeme.
    8.3.2013

Školní kolo zeměpisné olympiády

Ve čtvrtek 14.3. proběhlo školní kolo Zeměpisné olympiády.
    Ve skupině C (1. a 2. ročníky šestiletého studia) soutěžilo 28 studentů. Na prvních třech místech se umístili:
    1. Barbora Plucnarová (1.A)
    2.-3. Daniel Gorgol (2.A)
    2.-3. Ondřej Sikora (1.A)
    Do okresního kola postupuje pouze vítězka školního kola -Barbora Plucnarová.
    Ve skupině D (3.-6. ročníky šestiletého studia a žáci čtyřletého studia) se soutěže zúčastnilo 32 studentů. První tři místa obsadili:
    1. Jakub Sikora (6.A)
    2. Lukáš Podleńy (6.A)
    3. Jiří Mravec (3.B) a Tomáš Cieslar (4.B)
    Do okresního kola postupují Jakub Sikora a Lukáš Podleśny.

Krajské kolo zeměpisné olympiády

Krajské kolo zeměpisné olympiády proběhlo v Ostravě a zúčastnil se ho i náš student Jiří Mravec z 2.B, který byl velmi úspěšný a skončil na krásném 4. místě. Jirkovi za reprezentaci moc děkujeme a přejeme mnoho úspěchů i nadále.
    7.5.2012

Geologické kladívko

Tuto soutež vyhlásil Geologický institut prof. Pošepného na VŠB. Z naší školy se přihlásili pouze 2 studenti: Kristína Samiecová a Ondřej Szymeczek z 1.E. Ondra s Kristínou nejdříve museli poslat práci na téma Geologický útvar ve vašem okolí (zpracovali Vendryňské vápenky). Nebylo to zrovna jednoduché, studenti museli navštívit lokalitu a zjistit o ní veškeré informace. Ty pak zpracovat a vše zdokumetovat. Dne 26.4.2012 se pak konalo finále přímo v Ostravě na VŠB, kde měli další dvě kola soutěže. Poznávali nerosty a minerály a museli zodpovědět spoustu otázek. Po celkovém vyhdnocení naši studenti obsadili krásné 2. místo a my jim k tomuto úspěchu moc gratulujeme.
    7.5.2012

Okresní kolo zeměpisné olympiády proběhlo ve Frýdku Místku. Naši školu zastupovali vítězové školního kola a dosáhli vynikajících výsledku i v kole okresním:
    kategorie D:
    Sikora Jakub..........5. místo
    Huczalová Tereza......8. místo
    kategorie C:
    Mravec Jiří...........2. místo
    Jirka nás bude reprezentovat také v krajském kole zeměpisné olympiády a my mu držíme palce.
    20.3.2012

Zeměpisná olympiáda

Školní kolo zeměpisné olympiády se konalo ve čtvrtek 8.2.2012(skupina "D") a 9.2. (skupina "C").
    Ve skupině C (1. a 2.r.šestiletého studia) soutěžilo 22 studentů, tématem byla "Regionální geografie Evropy"
    Na prvních třech místech skončili:
    1. Mravec Jiří - 2.B
    2. Hambalčík Ondřej - 2.A
    3. Liberdová Jana - 1.B

Vítěz kategorie C bude školu reprezentovat v okresním kole.

Ve skupině D soutěžilo 26 studentů(studenti 3.- 6.ročníku šestiletého studia a 1.- 4. ročníku čtyřletého studia) téma: Geografické informace, zdroje dat, kartografie a topografie, životní prostředí, trvalá udržitelnost a bezpečí, zaměření na Ameriku".
    Nejúspěšnější studenti:
    1. Sikora Jakub - 5.A
    2. Huczalová Tereza - 5.A
    3. Podles´ny Lukáš - 5.A

Do okresního kola postupují první dva studenti.

9.2.2012

Zeměpisný seminář

• Zeměpisný seminář
  • 16.1.2012

Zeměpisná Olympiáda

Ve dnech 8. a 9. února bude na naší škole probíhat Zeměpisná olympiáda ve dvou kategoriích. V mladší kategorii "C" (šestileté studium 1. a 2. ročník) se můžete těšit na témata z regionální geografie Evropy a ve starší kategorii "D" pak na kartografii a topografii - zaměření na Ameriku. Bližší informace najdete na nástěnce zeměpisu ve druhém patře. Na vaši účast se předem těšíme.